Telefon
1.Telefon
2.Telefon
0 (344) 237 6668 Pzt - Cmt 09:00 - 17:00 İstasyon Mah. No:13/A Dulkadiroğlu/KAHRAMANMARAŞ
0 (344) 237 6869 Pzt - Cmt 09:00 - 17:00 İstasyon Mah. No:13/A Dulkadiroğlu/KAHRAMANMARAŞ
Kalite Belgesi
Ekotex
En İyisi
#1 Türkiye
İletişim

Üretim

Bu bölümde üretimimiz ile ilgili her ayrıntıyı görebilirsiniz..

Kumaş Boyama

Viskon, pamuk, poliester, poliamid, modal, yün, keten, floş, akrilik, Lyocell elyaflar ve bunların karışımlarından yapılmış örgü kumaşların (Lycralı – Lycrasız) tümüne müşterilerimizin istediği kalitede boya-terbiye işlemlerini yapmaktayız.

Kalite üretilirken kontrol edilir.

Bunu yaparken en büyük silahlarımız;

  • Her zaman aynı özellikte ve standart pH su ile boyama yapmak
  • Eliar Kimyasal Otomasyonu ile doğru , eksiksiz kimyasal tartım ve dozaj sistemi
  • Color – Service Boya Tartım ve Çözme sistemi ile her parti için tekrarlanabilir
  • %100 doğru boya tartım, çözme ve makinalara dağıtma sistemi
  • 25`likten 1000`lik bütün Ht makinelarımızın aynı J-box, pompa, düze yapısına sahip olmasıdır.
Ham Kalite Kontrol, Mal Açma (Partileme)

Müşterilerimizin geçmiş olduğu siparişlere göre iplik/fantazi iplik işletmelerimizde imalat numunesi olarak üretilen ipliklerin örgü işletmesine çıkışı yapılır, burada imalat numunesi olarak örülen örme kumaşların ham kumaş deposuna girişi yapılarak ve planlama tarafından iş emri oluşturularak refakat kartları açılır.

Açılan refakat kartı önce ham kalite kontrol departmanına gider. Üretilen imalat numune kumaşının %100 olmak üzere kalite kontrolü yapılır. Kumaşta belirli bir sayının üzerinde olan örgü/iplik kaynaklı hatalar (iğne kırığı, likra kaçığı, kuş gözü, yağ lekesi, iplik düzgünsüzlüğü, jüt, iplik farkı v.b) kontrol edilir.

Aynı zamanda finişte istenen en ve gr/m² değerleri ile ilgili olarak sıfırlama testi yapılıp, istenen değerlere uygun olup olmadığı karşılaştırılır. Eğer kumaşta bir sorun yoksa işleme verilir. Ham kalite kontrolü yapılmış ve okeyi verilmiş imalat numunesi kumaşlar boya-apre-baskı işletmesinde işlem görüp mamul kumaş haline getirilir ve müşterimizin istediği kriterlere uygun olup olmadığı kontrol edilir, kalitesi onaylanan numune kumaşların imalat için satın alma-iplik/fantazi iplik-örme işlemleri başlatılır. Üretilen imalat kumaşları, üretim numunesinde olduğu gibi örüldükten sonra ham kalite kontrol işlemleri yapılarak parti açma bölümüne teslim edilir.

Parti açma işlemi iki adet açık en makinelerinde yapılır. Bu sayede kumaş topları birbirine en az fire verecek şekilde düzgün olarak dikilerek açılır.

Boyama aşamasından sonra kumaşlar müşterilerimizin talep ettiği yüzey kalitesini elde etmek üzere 4 adet olan yeni nesil ram makinelerimize aktarılarak en iyi en,gramaj ve çekmezlik değerleri yakalanır daha sonra yine yeni nesil 2 adet açık en 2 adet tüp olmak üzere ferraro marka sanfor makinelerine aktarılan kumaşlar en iyi yüzey ,gramaj,en ve çekmezlik değerlerine sahip olduktan sonra kalite kontrol makinelerinde gözden geçirilerek müşterilerimize sevk edilmek üzere paketlenir.